Świetna baza wypadowa
na wycieczki w góry

Majerczykówka, jest przysiółkiem wsi Poronin i bezpośrednio graniczy z Budzowym Wierchem, który leży w granicach Murzasichla.
Za wyborem Majerczykówki na bazę wypadową w góry przemiawiają:
  • czyste i ostre górskie powietrze,
  • piękne widoki na Tatry, m.in. szczyty Orlej Perci, Kasprowy Wierch, Giewont,
  • bliskość Tatr i granic Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Z Majerczykówki jest blisko do wylotu Doliny Suchej Wody. Można tam dojechać smochodem, albo iść pieszo około 45 minut, a dalej do schroniska Murowaniec na Hali Gąsienicowej, gdzie znajduje się największy węzeł komunikacyjny szlaków tatrzańskich. Można iść stamtąd w kierunku Zawratu i Orlej Perci, do Doliny Pięciu Stawów Polskich, Świnicy i Kasprowego Wierchu i dalej.
Okolica
Galeria
Z Majerczykówki można też udać się samochodem albo autobusem w kierunku przejścia granicznego na Słowację, na Łysej Polanie i do parkingu na Palenicy Białczańskiej, a stamtąd do Morskiego Oka oraz na Rusinową Polanę ( z widokiem na Gerlach i Rysy) i do kościółka na Wiktorówkach – pięknie położonego w lesie.

W sąsiednim Murzasichlu działa wiele wyciągów narciarskich, które mają świetne warunki do nauki jazdy na nartach.

Z Mejerczykówki Blisko jest do Małego Cichego, który ma ciekawy kompleks narciarski z wyciągiem krzesełkowym który dziala latem i zimą.

Natomiast w drodze do Zakopanego przez Toporową Cyrhlę odwiedzić można przepiękny kościółek na Jaszczurówce w stylu zakopiańskim (witkiewiczowskim) – perełka drewnianej architektury sakralnej.

Wycieczki w Tatry

Z Majerczykówki jest blisko do wylotu Doliny Suchej Wody, a dalej do schroniska Murowaniec na Hali Gąsienicowej. Można iść stamtąd w kierunku Zawratu i Orlej Perci, do Doliny Pięciu Stawów Polskich, Świnicy i Kasprowego Wierchu i dalej...
Szablon: skalny-domek-04
Layout: 24.06.2022
HTML: 30.06.2022
Modyf.: 03.07.2022
Autor: Sebastian Saternus
Materiały